Novi prostor školske knjižnice i čitaonice

"Kad se male ruke slože..."  sve je moguće pa tako i za manje od jednog školskog sata prenijeti više od pet tisuća knjiga, časopisa i digitalnih zapisa iz stare knjižnice u novi prostor. Obavijest o novom, većem, svježe okrečenom prostoru toliko nas je razveselila da smo odlučili obaviti selidbu što prije. Na put nam je stao samo jedan centimetar viška koliko je polica viša od ulaznih vrata učionice pa sad u širokom luku obilazimo domara i njegov prijekorni pogled, no nema toga što se ne može riješiti dobrom ručnom pilom. Šalu na stranu.

Zahvaljujući novoj organizaciji rada u školi, nastava Tjelesne i zdravstvene kulture održava se u prostoru Društvenog doma čime smo dobili slobodan prostor učionice koja je dotada korištena u tu svrhu.

Prostraniji i svjetliji prostor, osvježene police, veliki broj novih naslova čekaju još malo unutarnjeg dizajna i započinjemo s radom nove školske knjižnice s planiranim informatičkim kutkom. Nastavnici već čekaju u redu za održavanje različitih oblika nastave u novoj knjižnici, a učenike zanima kada će opet kakva radna akcija.

Ivana Pivac Tadić, učiteljica HJ

objavio: Branka Francuz   datum: 26. 9. 2017.