Planetarij u našoj školi

U petak 9. veljače 2018. godine učenici svih razreda OŠ Dragalić u društvenom domu u Dragaliću prisustvovali su projekciji Od Zemlje do Svemira, i to u sklopu mobilnog planetarija Elkata. Planetarij Elkata jedini je mobilni planetarij u Hrvatskoj i po pozivu dolazi u školu. Tijekom projekcije učenici su upoznati s povijesti istraživanja svemira, Sunčevim sustavom, našom galaksijom Mliječnom stazom, ali i drugim galaksijama oko nas.

Projekcija o svemiru također je bila neobična jer je projektor bio usmjeren u stakleni polukrug, odnosno u staklenu kuglu te se slika raspršila po unutrašnjosti balona i svim njegovim stijenkama. Svi smo sjeli ili čak legli te gledali impresivnu projekciju zvijezda i planeta. Naučili smo puno o svim planetima, o njihovoj prošlosti i obilježjima svakoga pa tako i naše Zemlje, saznali smo sve o životu zvijezda i galaksija. Učenici su u planetarij ulazili u grupama od po 20 učenika i to u pratnji pedagoga škole Stjepana Aščića i učitelja geografije Sulejmana Piskića.

Dojmovi učenika su bili vrlo dobri i zato vas sve opet pozivamo na proljeće kada će se u našoj školi ponovo održati Noć astronomije na kojoj ćemo uz teleskope promatrati čari noćnog neba.

Sulejman Piskić, učitelj geografije

objavio: Branka Francuz   datum: 9. 2. 2018.