Posjet Frutariji Lipik

Dana 3.10.2018. godine članovi ŠZ "Breza" s učiteljem Sulejmanom Piskićem posjetili su Frutariju (hladnjaču) Lipik u svrhu učenja obrade i skladištenja svježeg voća.

Prilikom dolaska u Frutariju dočekale su nas gospođa Kornelija, voditeljica odjela za otkup i prodaju voća te gospođa Danijela, voditeljica odjela za proizvodnju prirodnog soka. Provele su nas kroz pogone sortirnice voća, prostore skladišta te pogon za proizvodnju prirodnog soka.

Frutarija d.o.o. bavi se uzgojem, otkupom, skladištenjem i prodajom voća i povrća, kao i punjenjem svježih 100% prirodnih voćnih sokova. Zanimljivo je da cijeli pogon u Lipiku ima hladnjaču s ULO tehnologijom kapaciteta 3000 tona voća te je najveća u zapadnoj Slavoniji. Na lokaciji hladnjače se obavlja otkup voća, proizvodnja prirodnog voćnog soka, skladištenje te veleprodaja i dostava voća.

Učenici su bili prezadovoljni viđenim, a posebno su bili oduševljeni kada smo dobili razne prirodne sokove na degustaciju. U sokove se ne dodaje voda, šećer i nikakvi konzervansi pa su ovi sokovi 100% prirodni. Prilikom obilaska dogovorili smo suradnju za iduću godinu, preradu jabuka iz našeg školskog voćnjaka u sočni sok.

Na kraju posjeta svi smo dobili prigodne poklone (sokove, jabuke i kruške) da se u povratku osladimo.

Sulejman Piskić, voditelj ŠZ "Breza"

objavio: Branka Francuz   datum: 3. 10. 2018.