Mjesec hrvatske knjige

"Mjesec hrvatske knjige, a ne moramo čitati?! Gdje ćete bolje!", rekoše mi moji učenici 15. listopada kada je započeo službeni Mjesec čitanja.

A ja im odgovorih da je ovo jako dobra prilika da nauče onu poznatu narodnu poslovicu U tom grmu leži zec. Kako možete vidjeti na fotografijama na školskoj stranici, dobro su se potrudili oko slogana ovogodišnjeg Mjeseca hrvatske knjige koji je glasio Ajmo HRVATI se s knjigom i vizualno prikazati likove najpoznatijih hrvatskih lektira.

Naravno da se naše aktivnosti čitanja i upoznavanja s knjigom provode tijekom cijele školske godine, ali ove smo godine, kolegica, učiteljica Vjeronauka i naša knjižnjičarka Kristina Peterlik  i ja odlučili dati učenicima zadatak da izvedu likove izvan korica i prošeću ih školskim hodnicima.

Nadamo se da ćete se prisjetiti dragih književnih djela svojega djetinjstva i prolistati kakvu knjigu, a mi nastavljamo i dalje kreativno druženje s hrvatskim književnim djelima, pogotovo jer se nalazimo u Godini čitanja.

Ivana Pivac Tadić, učiteljica HJ

objavio: Branka Francuz   datum: 15. 11. 2021.