5. Dani medijske pismenosti

5. Dani medijske pismenosti u organizaciji Agencije za elektroničke medije i Ureda UNICEF-a za Hrvatsku, u suradnji s brojnim partnerima i uz podršku Ministarstva kulture i medija i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održavaju se od 2. do 8. svibnja 2022. godine, s aktivnostima i tijekom cijelog svibnja.

Glavni ciljevi projekta su podizanje svijesti javnosti o važnosti medijske pismenosti i kritičkog razmišljanja o medijskim sadržajima, stvaranje prilika za medijsko obrazovanje što većeg broja građana, posebice djece i mladih, te podrška nastavnicima i odgajateljima osiguravanjem obrazovnih materijala za razvoj medijske pismenosti.

U projekt se uključuju brojni vrtići, škole, fakulteti, knjižnice, kina, medijske kuće, udruge i druge ustanove koje organiziraju predavanja, radionice, filmske projekcije, panel diskusije i druge događaje - uživo ili online.

Naša škola sudjelovala je u navedenom projektu održanim predavanjem i radionicom pod nazivima "Medijska pismenost; Influenceri i prikriveno oglašavanje" u organizaciji Vijeća učenika.

Učenici su tijekom predavanja iznosili vlastita mišljenja o influencerima, o tome koju vrstu influencera najviše prate te su na kraju i sami zaključili utječu li influenceri pozitivno ili negativno na svoje pratitelje.

Magdalena Šupica, učenica 7. razreda

objavio: Branka Francuz   datum: 8. 5. 2022.