Frizerska radionica u PO Gorice

"Možda ne možemo otići u frizerski salon, ali frizerski salon može doći do nas" bila je misao vodilja učiteljice Helene u realizaciji projekta "Upoznajmo zanimanja našeg kraja", odnosno upoznavanja sa zanimanjem frizera.

Budući da su učenici u veljači i ožujku na satu PID-a obrađivali cjelinu Moje tijelo i zdravlje, gdje su između ostalog govorili o osobnoj higijeni kose, 15. ožujka na satu INA ugostili su frizerku Jasminku Ošap iz Smrtića. Ljubazna frizerka Jasminka održala je frizersku radionicu u kojoj im je pobliže objasnila i pokazala kako pravilno održavati higijenu kose, kako je pravilno oprati, počešljati i osušiti. Također, učenici su mogli vidjeti i pribor koji koriste frizeri. Tijekom radionice učenici su se mogli okušati u ulozi frizera te su na lutki, slijedeći upute frizerke Jasminke, pokazali pravilno pranje i češljanje kose. Frizerka je učenicima pokazala nekoliko jednostavnih frizura koje sami mogu napraviti, a koje će pomoći u urednom izgledu njihove kose. Na samom kraju frizerka Jasminka je svakom učeniku napravila frizuru te su tako imali potpun doživljaj posjeta frizerskom salonu.

Kao šećer na kraju, svaki učenik je dobio poklon koji će im pomoći u održavanju osobne higijene.

Helena Klarić, učiteljica u PO Gorice

objavio: Branka Francuz   datum: 15. 3. 2024.