31. smotra UZ Brodsko-posavske županije

U petak, 5. travnja 2019. godine Učenička zadruga "Breza" sudjelovala je na 31. smotri UZ Brodsko-posavske županije koja se održala u SŠ "Matija Antun Reljković" u Slavonskom Brodu. Na samoj Smotri našu zadrugu predstavili su zadrugari Petra Šupica (5.r.), Gabrijel Šupica (4.r.) i Ivica Babaček (7.r.) te voditeljica Malih vrtlara Lidija Prša i voditelj Malih voćara, ujedno i voditelj UZ "Breza" Sulejman Piskić.

Smotra učeničkog zadrugarstva je manifestacija koja predstavlja pravi festival stvaralaštva, kreativnosti, inovativnosti i poduzetništva djece i mladih. Iako se naša zadruga prvi put pojavljuje na Smotri, zadrugari su vrlo uspješno uredili zadružni stol, prezentirali i prikazali rad naše učeničke zadruge te stekli nova iskustva koja će unaprijediti naš rad.

Zadruga "Breza" se na Smotri predstavila s više proizvoda: sok od koprive, sok od koprive i mente, sok od bazge, pekmez od jabuka, kompot od krušaka, ukrasnim nakitom od keramike, torbicama i vrećicama od žutice, unikatnim poklonima (mudre sove i šarene koke), uskrsnim aranžmanima, pletenom ogradom od šiblja, podmetačima za čaše od tkanine te mirisnim vrećicama od lavande.

Koliko su članovi ocjenjivačkog povjerenstva bili oduševljeni estetskim prikazom našeg stola, raznolikošću proizvoda te učeničkom prezentacijom izrade proizvoda, dokazuje da je naša zadruga izabrana da predstavlja Županijski stol Brodsko-posavske županije na Državnoj smotri učeničkih zadruga koja će se održati u listopadu 2019. godine u Vinkovcima.

Zahvaljujemo se svim članovima zadruge, učenicima, voditeljima INA (Marini Dedoević, Nikolini Bićanić, Emiliji Tomić Pišonić), vanjskim suradnicima te našoj ravnateljici jer bez njihove pomoći ovo priznanje ne bi mogli ostvariti.

Sulejman Piskić, voditelj Učeničke zadruge "Breza" OŠ Dragalić

objavio: Branka Francuz   datum: 5. 4. 2019.