Ljekoviti vrt UZ "Breza"

Sekcije Učeničke zadruge: Voćari, Vrtlari i Mali vrtlari uspješno su dovršili postavljanje druge povišene gredice i time završili još jednu fazu projekta "Ljekovitog vrta".

Ljekoviti vrt važan je dio planiranih aktivnosti UZ "Breza" za šk. godinu 2019./2020. i daje primjer kako se na malo prostora može uzgojiti cijela lepeza korisnih biljaka. Trenutno su zasađeni: matičnjak, lavanda, kadulja, menta, ružmarin, smilje i majčina dušica. Uz spomenute ljekovite biljke u našem voćnjaku imamo i koprivu, gavez, bijeli sljez te bokvicu (trputac). Biljke su trajnice, potrebno im je malo njege, a svake godine ponovno su spremne obogatiti ponudu UZ.

Rad u ljekovitom vrtu učenicima je izuzetno zanimljiv zato što su sudjelovali u svim procesima od nastanka vrta do gotovog proizvoda, rezultati su bili brzo vidljivi i mogli su doslovno ubrati plodove svoga rada.

Osim učenja i usvajanja novih vještina ekološke proizvodnje hrane i bilja, naš vrt će svakako doprinijeti razvoju novih proizvoda koje ćemo osim u školskoj kuhinji, moći plasirati i na tržište te tako stjecati poduzetničke kompetencije.

Na ovome naši vrijedni učenici i učitelji neće stati, već su u pripremi nove gredice na kojima će niknuti novi nasadi majčine dušice, kamilice, mente, ružmarina, matičnjaka i još puno, puno ljekovitog bilja!

Sulejman Piskić, voditelj UZ "Breza"

objavio: Branka Francuz   datum: 7. 10. 2019.

« Ožujak 2024 »