Znanstveno poslijepodne: Želim znati...

Učenici razredne nastave sudjelovali su 5.4.2022. godine na radionicama iz fizike, kemije i biologije pod nazivom  Želim znati... Kroz tri radionce u trajanju 30 minuta svaka, zadovoljili su radoznalost i ponešto naučili.

Učenici 8. razreda Iva, Sara i Slavko s učiteljicom Anom, kroz pokuse pokazali su im lava lampu, slonovu zubnu pastu, što je tlak, što se dešava s tvarima kad ih zagrijavamo, agregatna stanja tekućina... S učenicima 7. razreda Toniom i Antoniom te učiteljem Josipom upoznali su elektricitet, magnetizam, strujni krug i zakone mehanike. Na radionici iz biologije, učenice Petra, Magdalena, Nikolina i pedagoginja Ana poučile su ih o organima ljudskog  tijela (modeli i plakati), a kroz mikroskop promatrali su životinjske i biljne stanice.

Zabavno i poučno znanstveno poslijepodne je brzo prošlo. Naši mali radoznali istraživači s nestrpljenjem očekuju nove radionice.

Tonio Kovač (VII.), Magdalena Šupica (VII.), Antonio Barth (VII.), Gabrijel Šupica (VII.), Petra Šupica (VIII.), Sara Vrbanić (VIII.), Iva Ćorković (VIII.), Nikolina Malnar (VIII.), Slavko Sudar (VIII.)

objavio: Branka Francuz   datum: 5. 4. 2022.