Predstavljanje Srednje škole Matije Antuna Reljkovića Slavonski Brod

Predstavnici Srednje škole Matije Antuna Reljkovića iz Slavonskog Broda posjetili su nas 8. travnja 2022. godine.

Profesori i maturanti prezentirali su, pojasnili i približili zanimanja za koja bi se učenici 8. razreda, budući srednjoškolci, mogli obrazovati: poljoprivredni tehničar, fitofarmaceut (istraživanje kukaca, razlikovanje korova, briga o zdravlju biljaka), agroturistički tehničar (uzgoj ljekovitog i začinskog bilja, proizvodnja čajeva i mirisnih ulja, bavljenje seoskim turizmom), cvjećar (uzgoj cvijeća, uljepšavanje vrtova, dekoracija prostora i pravljenje aranžmana), vrtlar (proizvodnja i prodaja proizvoda), mehaničar poljoprivredne mehanizacije (primjena i popravljanje oruđa i strojeva), prehrambeni tehničar (analiziranje vode i hrane), ekološki tehničar - novo zanimanje 21. stoljeća (očuvanje okoliša i biosfere), veterinarski tehničar (cijepljenje životinja, liječenje i briga o životinjama), tehničar geodezije i geoinformatike (snimanje terena, izrada osnove za projektiranje u prostoru). Naglasili su da se poslije srednje škole učenici mogu zaposliti u katastarskim uredima, projektnim i građevinskim poduzećima, privatnim praksama, informatičkim tvrtkama. Ove srednja škola podloga je za daljnje školovanje, strukovno srodna ili druga viša i visoka učilišta i geodetski fakultet. U zanimanju šumarstvo su dva smijera: šumarski tehničar i tehničar zaštite prirode (podižu nove šume i njeguju postojeće, vode brigu o šumskim životinjama).

Na kraju, u znak zahvalnosti i dobrodošlice, maturanti su našim osmašima poklonili ručno izrađenu čeku i hibiskus u cvijetnjaku.

Kristina Peterlik, razrednica 8. razreda

objavio: Branka Francuz   datum: 8. 4. 2022.