Vijeće učenika

Vijeće učenika naše škole službeno je započelo, u ovom sazivu, s radom 30. rujna 2021., kada je održana prva sjednica. Tijekom svog ovogodišnjeg kratkoga rada održali smo pet sjednica koje održavamo uglavnom jednom mjesečnoi na kojima raspravljamo o problemima koji muče učenike svakoga razreda, a tiču se škole.

Osim toga, svoje sjednice koristimo i za najavu pojedinih radionica koje održavamo u svojoj školi, npr. Noć knjige; Noć biologije, kemije i fizike; Sportski dan itd., ali i za prikupljanje ideja za obilježavanja navedenih radionica.

Jednu od sjednica iskoristili smo za obilježavanje Međunarodnog dana društvenih igara, razgovarajući o pozitivnim utjecajima društvenih igara za rast i  razvoj djece te igrajući neke od društvenih igara. Vidljivo je da se trudimo da na svakoj sjednici sudjeluju svi članovi Vijeća pripremajući vlastita predavanja o temi koja ih zanima pa je tako i naša 5. sjednica obilježena i predavanjem o skulpturama koje nam je pripremila učenica Sara Vrbanić. Uz njezino predavanje naučili smo što općenito znači pojam skulpture, gdje ih susrećemo te kako one utječu na današnji svijet. Sjednicu smo zaključili razgovarajući o problemima učenika te dogovorom o terminu iduće sjednice koju ćemo održati početkom svibnja i na kojoj ćemo obilježiti Dane medijske pismenosti uz predavanje i radionicu.

Ivana Pivac Tadić, koordinator VU

objavio: Branka Francuz   datum: 2. 5. 2022.

« Ožujak 2024 »