Mjesec hrvatske knjige

Mjesec hrvatske knjige ove smo godine u svojoj školi obilježili kreativnim natjecanjem i sudjelovanjem u manifestaciji Mjesec hrvatske knjige u organizaciji Knjžnica grada Zagreba.

U nacionalnom kvizu za poticanje čitanja 2022. Nije lako kad si mlad, naša je učenica 6. razreda, Vanda Pirić,uspješno riješila kviz i pozvana je kao jedna od finalistica školskih i narodnih knjižnica Hrvatske za završno izvlačenje nagrada u Nacionalnu i sveučilišnu knjižnicu u Zagrebu.

Naše školsko obilježavanje Mjeseca hrvatske knjige posvetili smo robotima. Natjecanjem u izradi robota od  recikliranih materijala željeli smo povezati ekologiju i recikliranje s hrvatskom znanstvenofantastičnom literaturom. Kao škola njegujemo ljubav prema čitanju, ali priznat ćemo, malo smo manje čitali, ali puno više radili praktično pa su punih mjesec dana naše učionice postale radionice.

Od starih praznih kutija, limenki, boca, čepova, odbačenih uređaja; a uz malo novih strujnih žica, baterija i folije nastali su roboti koji svijetle, kreću se pa čak i pričaju.

Snimku izložbe možete vidjeti na službenim stranicama naše DraMeDrag ili ovdje https://youtu.be/SUAvpEzZc5I.

Ivana Pivac Tadić, učiteljica HJ

objavio: Branka Francuz   datum: 14. 11. 2022.