Županijska smotra LIDRANO 2014.

Dana, 5. veljače 2014. godine članovi naše dramske skupine (i oni koji to nisu ) sudjelovali su na Županijskoj smotri LIDRANO koja se održala u OŠ "Antun Mihanović ", u Slavonskom Brodu.

Ako krenemo od onih najmlađih, krenut ćemo od naše već iskusne kazivačice monologa, Sare Cice iz 3. razreda koja je monologom Sanje Pilić "Baš sam mali" i ovaj put oduševila Prosudbeno povjerenstvo i predsjednika Povjerenstva Marija Kovača. Ove godine kao nova nada pokazala se i učenica 4. razreda Melany Muka koja je nastupila u formi kazivanja poezije djelom "Prijateljstvo" Nevenke Videk. Obje su dobile velike pohvale Povjerenstva kao i velikodušan pljesak publike te su time opravdale zalaganje učiteljice i mentorice Olivere Galetić.

Oni malo stariji izveli su dramsko-scensku igru pod nazivom "Carevo novo ruho". Ivana Adžaga kao Car, Anita Kurtović kao Sluga, Matea Miroslava Francuz kao Prvi Prevarant, Matea Cica kao Drugi Prevarant, Patrick Lopar kao Stari Ministar, Matea Pavleka kao Mladi Ministar te Iva Modrić kao tonski majstor izvrsno su obavili svoj posao i pri tom poprilično uživali. Plijeneći pozornost izvrsnim kostimima i šminkom izazvali su oduševljenje ostalih natjecatelja, mentora i publike što je potvrdila pohvala Povjerenstva predlaganjem za Državnu smotru. Pod vodstvom učiteljice i mentorice Ivane Pivac zasada čekaju ožujak i objavu pozvanih na Državnu smotru.

Ponekad su za uspjeh dovoljne četiri vreće za smeće, jedna prehlađena učiteljica, jedna učiteljica s klamericom i jedan veliki medo.

Učiteljica hrvatskog jezika Ivana Pivac

objavio: Branka Francuz   datum: 11. 2. 2014.