Posjet učenika osmih razreda Vukovaru

Učenici osmog razreda su 8. travnja posjetili grad Vukovar u sklopu projekta "Posjet učenika osmih razreda Vukovaru".

Poslušali smo dva zanimljiva predavanja o Domovinskom ratu te važnosti mira u domovini i svijetu. Tijekom obilaska memorijalnih lokacija posjetili smo Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar, Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Spomen dom Ovčara, Vukovarsku bolnicu te Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata. Saznali smo puno novih i potresnih informacija o ratu u našoj domovini te se uputili puni dojmova u posjet i obilazak Gradskog muzeja Vukovar te Muzeja vučedolske kulture. Ondje smo se bolje upoznali sa samom povijesti grada te načinom života Vukovaraca u prošlosti.

Prije povratka kućama, odlučili smo posjetiti i Vukovarski toranj koji je naš posjet zaokružio na najljepši mogući način. Očarao nas je svojom pričom, izgledom, ali i samim pogledom na cijeli grad s njegova vrha.

Sanja Ličanin, učiteljica MAT

objavio: Branka Francuz   datum: 8. 4. 2024.