Završetak projekata "Volim GeoGebru" i "Stem je nauk, nije bauk"

Projekti "Volim GeoGebru" i "Stem je nauk, nije bauk" financirani su putem javnog poziva Ministarstva znanosti, obrazovanja i mladih. U projektima su sudjelovali učenici izvannastavne aktivnosti "Mali znanstvenici", učenici dodatne nastave matematike i učenici voditelji aktivnosti Znanstvenog poslijepodneva: Želim znati...

Cilj projekata bilo je razvijanje matematičih vještina i popularizacija STEM područja.

Tijekom trajanja projekata učenici su upoznali osnove GeoGebre, izrađivali plakate s geometrijskim likovima i tijelima, rješavali zadatke i uspoređivali rješenja ručno i digitalno, posjetili Festival znanosti i umjetnosti NOVsky u Novskoj, slatkovodni akvarij Aqvatika u Karlovcu, Nikola Tesla Experience Center u Karlovcu i Park znanosti u Oroslavlju.

Rezultati projekata predstavljeni su učenicima, roditeljima i učiteljima naše škole.

Što smo radili, gdje smo sve bili, dojmove i fotografije možete pogledati na poveznicama:

Volim GeoGebru.pptx

Stem je nauk, a ne bauk.pptx

Sanja Ličanin, učiteljica MAT

objavio: Branka Francuz   datum: 4. 6. 2024.

« Rujan 2024 »